Elektronika

Stereo Audio switch

Stereo Audio switch s digitálnym ovládaním je veľmi praktický doplnok. Myšlienka ho vôbec vyvinúť, prišla po prechode z konzoly Stanton Final Scratch 2.0 na novší typ Native Intruments Audio 6, kde však nebol audio TRUE prechod a dalo sa len v PC prepínať, aby zvuková karta fungovala v audio alebo digital móde, čo malo za následok, že ak bola karta nastavená do digitalneho módu, v prípade zamrznutia alebo pádu programu sme ostali na 10 minút bez zvuku, kým sa dalo opäť prepnúť na analógový režim. Preto som sa rozhodol pustiť do vývoja prepínača, čo nebude robiť praskanie pri prepínaní. V tomto prípade, stačí zopnutý stav priviesť na konzolu v digitálnom móde a kľudový stav relé na vstupné konektory mixpultu. V tomto prípade audio mód môže fungovať ďalej aj v prípade problému na digitálnej ceste. Ostáva zopnutý aj v prípade odpojenia od siete 230V. Prepínanie sa realizuje cez ovládací panel prepojený s prepínacou skrinkou. Na paneli sú 4 tlačítka a 4 dvojfarebné LED, ktoré informujú o stave na jednotlivých linkách, či sú prepnuté v analógovom režime (zelená LED) alebo v digitálnom režime (červená LED). Takže užívateľ je nepretržite informovaný o stave linky prepínača.

Studio hub PZ 02 A

Podobne Studio Hub PZ 01 A aj Studio hub PZ 02 A slúži na plnohodnotné rozdelenie audio signálu s nulovou stratou na hlasitosti. S tým rozdielom, že s 01 je možné rozdeliť včetky možné signály, zatiaľ čo u 02 ide len o mikrofónny hub. Vďaka tomuto zariadeniu je možné všetky mikrofóny vstupujúce do mixážneho pultu nezávisle spracovávať na rôznych zariadeniach (ozvučenie, nahrávanie, efekty, rozdelenie signálov pre viac sál a pódií a pod.).

JACK MIC vstupov:  1×1
JACK MIC výstupov:  1×2
XLR MIC vstupov:  1×8
XLR MIC výstupov:  2×8

Studio hub PZ 01 A

Studio Hub PZ 01A slúži na plnohodnotné rozdelenie audio signálu s nulovou stratou na hlasitosti. Vďaka tomuto zariadeniu, je možné všetky signály vstupujúce do mixážneho pultu nezávisle spracovávať na rôznych zariadeniach (ozvučovanie, nahrávanie, efekty, rozdelenie signálov pre viac sál a pódia). Jedinou nevýhodou je asi len transport a množstvo potrebnej kabeláže.

JACK MIC vstupov:  1×16
JACK MIC výstupov:  2×16
XLR MIC vstupov:  1×16
XLR MIC výstupov:  2×16
Jach vstupov stereo:  1×4
Jach vstupov mono:  1×8
Jack výstupov mono:  2×8
RCA vstupov left:  1×4
RCA výstupov right:  2×4